Studia na kierunku Zarządzanie w Szczecinie
Opis kierunku
Zarządzanie to kierunek, jest bardzo popularny wśród maturzystów. Wpływ na to ma jego interdyscyplinarny charakter, ponieważ w ogólnym rozumieniu jest to nauka zajmująca się dysponująca różnego rodzaju zasobami. To wymarzony kierunek dla osób, których zainteresowania obejmują nauki społeczne oraz ekonomiczne.
Interesują cię inne kierunki? Sprawdź pełną ofertę uczelni: Uczelnie w Szczecinie
Liczba uczelni
Zarządzanie można studiować na 3 publicznych uczelniach są to: Akademia Morska, Uniwersytet Szczeciński oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. W Szczecinie można również studiować wybrany kierunek na prywatnej uczelni. Zarządzanie oferowane jest przez Wyższą Szkołę Bankową.
Tryby Studiowania
Bezpłatnie, w systemie dziennym, można studiować na wszystkich wymienionych powyżej uczelniach publicznych. Oferują również studia niestacjonarne, czyli zaoczne. Zajęcia odbywają się w weekendy.
Ceny
Opłaty za studia na kierunku zarządzanie różnią się w zależności od uczelni. Najtaniej za studia zapłacimy na Akademii Morskiej. Tam koszt semestru studiów to 1 400 złotych. Następny w kolejce jest Uniwersytet Szczeciński, na którym studia kosztują 1850 złotych, przy czym jest to opłata za pierwsze semestry, z każdym kolejnym rokiem studiów opłata rośnie. Na trzecim roku studiów opłata za semestr wynosi 2 000 złotych. Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym koszt semestru studiów wynosi 1 850 złotych.
Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.
Zasady rekrutacji Akademia Morska
Zasady rekrutacji Uniwersytet Szczeciński
Zasady rekrutacji Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Predyspozycje do studiowania zarządzania
Wiele osób chce studiować zarządzanie, bo kojarzy się z pracą na kierowniczym stanowisku i dobrymi perspektywami zawodowymi. Warto jednak pamiętać, że kierunek ten jest dosyć wymagający i należy mieć odpowiednie predyspozycje czy cechy charakteru, które przydadzą się w przyszłej pracy. Studenci zarządzania powinni mieć wrodzone zdolności przywódcze i być urodzonymi liderami, którzy wykazują aktywność, kreatywność i nieszablonowość w codziennym działaniu. Ważna jest samodzielność w podejmowaniu decyzji, a także wysoka komunikatywność, zdolności negocjacyjne oraz szereg cech, dzięki którym można sprawnie zarządzać większym zespołem.
Na studiach na kierunku zarządzanie trzeba jednak mieć nie tylko zdolności przywódcze, ale również cierpliwość i sumienność w zdobywaniu wiedzy. Kierunek ten wymaga przyswojenia wielu dziedzin wiedzy, od psychologii, przez ekonomię i gospodarkę, aż po różnego rodzaju techniki negocjacyjne i sprzedażowe. Studenci zarządzania muszą więc być otwarci na przyswajanie nowych informacji, sumienni, a jednocześnie być na bieżąco z wieloma nowościami w gospodarce czy ekonomii. To ważne szczególnie w przypadku tych osób, które studiują zarządzanie po to, by w przyszłości prowadzić własne firmy i zajmować się szeroko pojętym biznesem.
Perspektywy pracy po studiach na kierunku zarządzanie w Szczecinie
Absolwenci zarządzania, którzy szukają pracy w Szczecinie, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem dobrego zatrudnienia. W szczecińskich firmach w różnych branż nieustannie poszukiwani są sprawni menadżerowie, kierownicy zespołów, osoby doskonale przygotowane do pracy z ludźmi. Po zarządzaniu można odnaleźć się praktycznie w każdej branży. To także dobry kierunek studiów dla osób, które mają już własny biznes lub pomysł, który chcą zrealizować w przyszłości. Studia kierunkowe dają szereg narzędzi i wachlarz możliwości, dzięki czemu otwarcie firmy związane jest z dużo niższym ryzykiem niż w przypadku osób, które w tej materii nie mają żadnej wiedzy i doświadczenia.
Osoby, które ukończyły zarządzanie, dobrze radzą sobie także w sektorze publicznym, pracują w urzędach, instytucjach czy organizacjach, które mają w swoich strukturach organizacyjnych całe mnóstwo działów czy komórek. Każdy z takich działów wymaga sprawnego zarządzania i w dzisiejszych czasach zasiedzenie się na stanowisku nie wystarczy, potrzebne są również kwalifikacje potwierdzone najlepiej dyplomem wyższej i dobrej uczelni. Absolwenci zarządzania powinni mieć jednak świadomość, że kierunek jest wyjątkowo popularny, a co za tym idzie – co roku z polskich uczelni wychodzą tysiące magistrów zarządzania, którzy następnie szukają swojego miejsca na rynku pracy. Poza dyplomem przyda się więc posiadanie dodatkowych kwalifikacji, które sprawią, że CV będzie bardziej bogate i zachęcające dla potencjalnego pracodawcy. Warto więc poza studiowaniem zadbać o dodatkowe kursy, szkolenia czy warsztaty, które dadzą nam w przyszłości więcej zawodowych możliwości.
Szukasz podobnego kierunku studiów? Zapoznaj się ze studiami na kierunku: Ekonomia Szczecin
Data publikacji: 07-11-2019