Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

6 uczelni w Szczecinie - kierunek Psychologia

Adres: ul. Rybacka 1

70-204 Szczecin

Tel.: 91 48 00 700, 091 48 00 800

E-mail.:

Galeria Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM)
Galeria Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia zdrowia

Adres: al. Wojska Polskiego 128

70-491 Szczecin

Tel.: 91 422 58 58

E-mail.: rekrutacja@wsb.szczecin.pl

www.wsb.pl/szczecin

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Studia I stopnia -Psychologia w biznesie

Adres: ul. Żołnierska 53

71-210 Szczecin

Tel.: 91 81 49 401, 91 81 49 402, 91 81 49 404

E-mail.: rekrutacja@zpsb.pl

www.zpsb.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Psychologia zarządzania spec. Psychologia biznesu nowość! spec. Psychologia biznesu nowość!

Adres: ul. Mickiewicza 47

70-385 Szczecin

Tel.: 91 350 06 43, 506 227 474

E-mail.: rekrutacja@wsie.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Psychologia w zarządzaniu

Adres: al. Papieża Jana Pawła II 22a

70-453 Szczecin

Tel.: +48 91 444 11 60, +48 91 444 11 64

E-mail.: rekrutacja@univ.szczecin.pl

www.kandydaci.usz.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Monte Cassino 15

70-466 Szczecin

Tel.: 91 422 04 22, 91 424 14 94

E-mail.: cos@wshtwp.pl

www.wshtwp.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

PSYCHOLOGIA - studia jednolite magisterskie

Szkoły wyższe z kierunkiem Psychologia w Szczecinie

Opis kierunku

Psychologia to nauka, której celem jest badanie całego procesu zachodzącego w ludzkiej psychice pod wpływem otoczenia czy środowiska. Co raz więcej czynników oddziałuje na człowieka zostawiając ślad w jego psychice i nie tylko. Absolwent psychologii zostanie wyposażony w kompetencje, dzięki którym pomoże odkryć przyczyny złego stanu psychicznego u pacjenta. Istnieje wiele specjalizacji np.: Psychologia kliniczna, neuropsychologia, a także psychologia zwierząt czy biznesu. Wybór specjalizacji w dużej mierze może zaważyć na późniejszej karierze zawodowej. Na pewno jest to odpowiedni kierunek ten jest odpowiedni dla osób czułych, otwartych, potrafiących odczytać sygnały wysyłane przez partnera czy rozmówcę.
Liczba uczelni


W Szczecinie jedynie dwie uczelnie państwowe oferują możliwość podjęcia nauki na kierunku psychologia. Nic nie stoi na przeszkodzie podjąć naukę na uczelniach niepublicznych. Psychologię oferują: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu (ZPSB) w Szczecinie, Wyższa Szkoła Bankowa oraz Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej.

Tryby Studiowania

Studia wieczorowe prowadzi jedynie Pomorski Uniwersytet Medyczny. To jedyna uczelnia publiczna w Szczecinie oferująca kształcenie niestacjonarne.

Ceny

Studia niestacjonarne na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym to koszt 6 800 złotych za semestr. Jest to dość wysoka opłata w porównaniu do oferty uczelni niepublicznych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Szczeciński


zasady rekrutacji pum


Zasady rekrutacji Pomorski Uniwersytet Medyczny

zasady rekrutacji pum


Predyspozycje do studiowania psychologiiStudia psychologiczne od dość dawna są jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, który co roku jest oblegany przez absolwentów szkół średnich. Psychologię znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i w wielu szkołach prywatnych. Można ją najczęściej studiować w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Aby jednak być dobrym psychologiem, nie wystarczy ukończyć studia. Trzeba mieć również konkretne umiejętności i predyspozycje zawodowe. Studenci psychologii powinni być osobami, które dobrze radzą sobie z naukami humanistycznymi, społecznymi, przyrodniczymi, a także w pewnym stopniu ścisłymi. Na studiach pojawiają się bowiem takie przedmioty, jak matematyka, logika czy statystyka.

Studenci psychologii muszą być osobami komunikatywnymi, otwartymi na ludzi, wzbudzającymi zaufanie. Powinni mieć zdolność analitycznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów. W pracy psychologa bardzo ważna jest umiejętność dobrego organizowania sobie pracy, a także odporność na stres. Przydadzą się też umiejętności negocjacji i łagodzenia konfliktów. Studenci psychologii powinni również znać język angielski na poziomie komunikatywnym, co ułatwi im zdobywanie najnowszych informacji w tej dziedzinie czy dostęp do ciekawych publikacji naukowych, które nie są dostępne w języku polskim.

Perspektywy pracy po studiach psychologicznych w SzczecinieAbsolwenci studiów psychologicznych mogą w Szczecinie znaleźć pracę w wielu miejscach. Wielu psychologów pracuje w szpitalach, ośrodkach zdrowia, przychodniach psychologiczno-pedagogicznych i terapeutycznych, świetlicach środowiskowych, ośrodkach pomocy społecznej czy punktach pomocy psychologicznej. Można również założyć własną działalność i prowadzić praktykę psychologiczną w indywidualnej lub grupowej pracy z pacjentami. Psycholodzy świetnie radzą sobie także jako coachowie, szkoleniowcy, trenerzy motywacyjni czy osoby prowadzące kursy z zakresu kompetencji miękkich, umiejętności negocjacyjnych czy radzenia sobie ze stresem.

Wykształceni psycholodzy poszukiwani są również w firmach prywatnych. Świetnie sprawdzają się bowiem jako rekruterzy, specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi, osoby kierujące projektami, menadżerowie czy negocjatorzy. Aby doskonale radzić sobie w swojej pracy, psycholog powinien jednak nie tylko mieć wykształcenie wyższe, ale również szereg innych umiejętności, kompetencji czy kwalifikacji. Studia są dopiero początkiem drogi zawodowej. Warto uzupełniać wiedze na kursach, szkoleniach, warsztatach czy studiach podyplomowych. W zawodzie psychologa potrzebna jest konkretna, fachowa wiedza. Im węższa specjalizacja, tym większe możliwości zawodowe. Dobrze jest o tym pomyśleć już na etapie studiów, wybierając konkretną specjalizację i pogłębiając wiedzę na praktykach czy stażach zawodowych. Sam dyplom ukończenia psychologii nie zawsze otwiera drzwi do tych firm, w których absolwenci chcieliby pracować.

Jeśli szukasz pokrewnych kierunków zachęcamy do zapoznanie się z ofertą studia na kierunku socjologia w szczecinie

Data publikacji: 03-09-2019