Reklama - Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie

Adres: ul. Wielkopolska 15

70-451 Szczecin

Tel.: 91 444 11 60,
91 444 10 29,
91 444 10 31,
91 444 12 21

  • https://usz.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Administracja Biologia Biotechnologia
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Economics and IT Applications (studia prowadzone w języku angielskim) Ekonomia
Familiologia Filologia angielska Filologia germańska
Filologia hiszpańska Filologia norweska Filologia polska
Filologia romańska z językiem obcym do wyboru Filologia rosyjska z dodatkowym językiem obcym Finanse i rachunkowość
Finanse i rachunkowość Gospodarka nieruchomościami Informatyka w biznesie
Komunikacja kulturowa Kulturoznawstwo Mikrobiologia
Przedsiębiorczość i inwestycje Teologia Wychowanie fizyczne
Zarządzanie Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii Zdrowie publiczne

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Prawo

Opis Uczelni - Uniwersytet Szczeciński (USZ)

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński, rozpoczął swoją działalność w 1985r., kiedy z połączenia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu działającego na Politechnice Szczecińskiej i Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, na mocy ustawy z 21-VII-1984 utworzono nową szczecińską uczelnię wyższą.

Obecna struktura uniwersytetu oparta jest o siedem Wydziałów oferujących 70 kierunków, uczelnia posiada również uprawnienia do doktoryzowania w 13 dyscyplinach naukowych i oferuje 35 kierunków studiów podyplomowych. Kampus uczelniany, to rozbudowane miasteczko akademickie, mogące pomieścić 1300 studentów.

Na uczelni działa 130 Studenckich Kół Naukowych, reprezentanci uniwersytetu występują w 18 dyscyplinach sportowych, a warsztaty, praktyki i staże odbywają się we współpracy z ponad 600 pracodawcami. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało uczelni kategorię naukową A, poświadczając najlepsze programy nauczania. Wszystkie zajęcia odbywają się również w języku angielskim, a zajęcia laboratoryjne wykorzystują najnowsze aplikacje biznesowe.

Wykorzystując nowoczesne narzędzia IT i systemy teleinformatyczne, absolwenci Uniwersytetu Szczecińskiego z powodzeniem prowadzą własne biznesy, zajmują kierownicze stanowiska w instytucjach publicznych, a indeks uczelni jest wysoko ceniony na rynku pracy.

Oferta edukacyjna - Uniwersytet Szczeciński (USZ)

Uniwersytet Szczeciński (USZ) w Szczecinie to jedna z czołowych instytucji edukacyjnych w regionie, oferująca szeroką gamę kierunków studiów i specjalizacji. Oferuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, doktorskie i podyplomowe, dając studentom możliwość wyboru i personalizacji ścieżki edukacyjnej.

Edukacja na Uniwersytecie Szczecińskim obejmuje szerokie spektrum dziedzin, od nauk humanistycznych i społecznych po nauki ścisłe i przyrodnicze. Znajduje się tu 10 wydziałów, na których prowadzone są studia na różnych kierunkach. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania studenci mają szansę zgłębiać wiedzę z Ekonomii, Zarządzania czy Finansów i Rachunkowości. Wydział Humanistyczny, z kolei, oferuje kierunki związane z Filologią Polską i Klasyczną, Historią oraz Archeologią.

Kierunki takie jak Informatyka i Biotechnologia są dostępne na Wydziale Matematyki i Fizyki. Współpraca z biznesem, badania i innowacje to niewątpliwe atuty tej uczelni. Studenci na Uniwersytecie Szczecińskim są przygotowywani do przyszłej kariery już od pierwszych dni studiów, co potwierdzają sukcesy absolwentów na rynku pracy.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Szczeciński (USZ)

Uniwersytet Szczeciński (USZ) to wybitna, uznana instytucja naukowo-edukacyjna w Szczecinie. Rozwijając nie tylko umiejętności naukowe, ale także etyczne i społeczne, USZ skupia się na dostarczaniu wysokiej jakości edukacji w różnych dziedzinach.

Kilka uczelni w regionie podobnie dostarcza szeroką i różnorodną ofertę, taką jak USZ. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oferuje studia w dziedzinie nauk technicznych, rolniczych i ekonomicznych, zajmując wyjątkowe miejsca w krajowych rankingach tych dziedzin.

Uczelnia Międzynarodowa w Szczecinie jest specyficznym przykładem, oferującym studia z językami obcymi, zarządzaniem, dyplomacją oraz projektowaniem gier. Pozostała więc dobrym wyborem dla tych, którzy poszukują bardziej unikalnych dyscyplin.