Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

2 uczelnie w Szczecinie - kierunek Marketing

Adres: ul. Jagiellońska 85/4

70-261 Szczecin

Tel.: +48 91 851 13 74

E-mail.: rekrutacja.szczecin@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Neuromarketing

Adres: ul. Śniadeckich 3

70-224 Szczecin

Tel.: 91 422 58 58

E-mail.: rekrutacja@wsb.szczecin.pl

www.merito.pl/szczecin/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing i sprzedaż Marketing i sprzedaż (online)

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Zarządzanie marketingowe spec. Marketing internetowy

Uczelnie z kierunkiem Marketing w Szczecinie

Opis kierunku

Jesteś otwarty, masz nowatorskie pomysły? Jesteś kreatywny i potrafisz organizować coś z niczego? A przy tym interesujesz się zarządzaniem i psychologią? W takim razie kierunek marketing jest doskonałym wyborem. To połączenie elementów zarządzania, psychologii, ekonomii i nauk humanistycznych. Dzięki takim podstawom nauczysz się sprawnego zarządzania i budowania marki od podstaw.

Liczba uczelni

W Szczecinie żadna z państwowych uczelni nie kształci na kierunku marketing. Jednak kierunek ten znaleźć można na kilku prywatnych szkołach wyższych jak: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wyższa Szkoła Bankowa czy Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej

Tryby Studiowania

Na prywatnych uczelnia istnieje możliwość podjęcia nauki zarówno na studiach dziennych jak i zaocznych. Wiąże się to z opłatą nawet w przypadku studiów dziennych.

Ceny

Opłaty za studia różnią się w zależności od szkoły wyższej i wybranego trybu studiów. Dla przykładu semestr studiów na ZSB to koszt 2 250 złotych.

Predyspozycje do studiowania marketinguMarketing jako kierunek studiów jest jedną z popularniejszych dziedzin, jaką wybierają przyszli studenci. Nic w tym dziwnego, jest to bardzo rozwojowa branża, która kojarzy się z wieloma możliwościami zawodowymi oraz stabilnym zatrudnieniem. Marketing dostępny jest na wielu uczelniach prywatnych i publicznych, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, można więc bez problemu dopasować formę studiów do indywidualnych potrzeb. Jednak trzeba też pamiętać, że studia na kierunku marketing wymagają konkretnych predyspozycji i umiejętności. Nie każdy, kto wybiera ten kierunek, sprawdzi się w praktyce jako dobry marketingowiec. Studenci marketingu powinni być osobami kreatywnymi, energicznymi, dynamicznymi, bardzo pomysłowymi i otwartymi na nowe możliwości.

Osoby studiujące marketing powinny mieć rozległą wiedzę o świecie, interesować się nowościami z różnych branż, znać światowe trendy, być obecne w nowych mediach. Nowoczesny marketing zmienia się bowiem bardzo dynamicznie i trzeba być na czasie, aby nadążyć za zmieniającymi się trendami. Studenci marketingu powinni być dobrze zorganizowani, systematyczni, pracowici, umieć organizować sobie pracę własną, a także pracować pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. Odporność na stres i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i reagowania na sytuacje kryzysowe to jedne z najważniejszych cech dobrego marketingowca, które w pracy zawodowej przydadzą się praktycznie na każdym kroku.

Perspektywy pracy po studiach marketingowych w SzczecinieAbsolwenci studiów marketingowych mają w Szczecinie całe mnóstwo możliwości zawodowych, które są uzależnione od tego, jaką specjalizację wybrali na studiach. Kierunek marketing na wielu uczelniach jest bowiem realizowany w ramach kilku czy nawet kilkunastu specjalizacji, dzięki czemu kształci studentów w bardzo konkretnych dziedzinach. Dobrzy, wykształceni marketingowcy są poszukiwani przez firmy z różnych branż, które mają bardzo rozbudowane działy marketingu i nieustannie poszukują nowych fachowców.

Marketingowcy mogą pracować na stanowiskach menadżerskich, w działach związanych z obsługą klienta, zarządzaniem personelem, a także w typowych działach marketingu. Świetnie poradzą sobie także w pracy w mediach, agencjach marketingowych i kreatywnych, których w Szczecinie jest całkiem sporo i nieustannie powstają nowe. Co więcej, można również założyć własną firmę czy agencję, która będzie zajmowała się marketingiem. Branża rozwija się tak dynamicznie, że dobry marketingowiec nie powinien narzekać ba brak klientów. Marketingowcy po studiach i z doświadczeniem są również poszukiwani przez sektor publiczny. W urzędach, instytucjach czy organizacjach funkcjonują działy zajmujące się marketingiem i promocją usług urzędu, regionu, miasta lub innych aspektów działania urzędu. Także w takich miejscach doświadczeni i wykwalifikowani marketingowcy mogą liczyć na satysfakcjonujące zatrudnienie.

Jeśli szukasz pokrewnych kierunków sprawdź oferty 10 uczelni w serwisie studia na kierunku zarządzanie w szczecinie

Data publikacji: 03-09-2019