Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Morska w Szczecinie
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Morska w Szczecinie

Adres: ul. Wały Chrobrego 1-2

70-500 Szczecin

TEL. 91 48 09 400

FAX. 91 48 09 575

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Zarządzanie, spec. Zarządzanie zasobami ludzkimi Zarządzanie, spec. Organizacja i zarządzanie w gospodarce morskiej

Studia Inżynierskie

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Galeria ZDJĘĆ

Pitagoras 2019 - Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych maturzystów na BEZPŁATNY kurs z matematyki przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego "PITAGORAS 2019".

Akademia Morska w Szczecinie organizuje bezpłatny kurs z matematyki dla maturzystów, którzy jeszcze w tym roku będą zdawać maturę. Start na początku sierpnia.

TERMIN: 5–16 sierpnia 2019 r. (od poniedziałku do piątku), godz. 10.00 – 13.00, sala nr 19 (parter), ul. Wały Chrobrego 1–2 (budynek główny Akademii Morskiej w Szczecinie).

Na zajęcia NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie uczelni: www.am.szczecin.pl

70 lat Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim - Akademia Morska w Szczecinie


Od 31 maja do 2 czerwca świętowaliśmy uroczyście jubileusz 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Na znak święta, codziennie o godz. 8:00 na maszt przed uczelnią wciągana była bandera, a poczet wprowadzał do budynku uczelni sztandar Akademii Morskiej w Szczecinie.

Obchody jubileuszu rozpoczęło uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Morskiej, którego gościem był minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Wspólnie z JM Rektorem Akademii Morskiej w Szczecinie, Wojciechem Ślączką uhonorował pracowników i byłych pracowników AM medalami za wieloletnią pracę na rzecz szkolnictwa morskiego oraz szczecińskich szkół morskich.

Punktualnie o 14:00 spod gmachu przy Wałach Chrobrego ruszył przemarsz w asyście Kompanii Honorowej AM oraz orkiestry wojskowej do Filharmonii Szczecińskiej, gdzie rozpoczęła się gala 70-lecia – punkt kulminacyjny obchodów. To tam JM Rektor, Wojciech Ślączka powitał gości i miał okazję podsumować bogatą historię szczecińskich szkół morskich, których wspólne tradycje stanowią korzenie dzisiejszej Akademii Morskiej i jej codziennej pracy.

Rektor Ślączka poruszył także temat przyszłości uczelni oraz rozwoju jej prac na rzecz szeroko pojętej gospodarki morskiej, przemysłu i otoczenia biznesowego. – Kolejne lata to ogromne wyzwanie dla Akademii Morskiej w Szczecinie: utrzymanie i rozwój potencjału badawczego uczelni, wyraźna obecność w europejskiej przestrzeni badawczej, potrzeba zmian w sposobie podejścia do planowania, a zwłaszcza do wykorzystania wyników badań oraz ich transfer do świata przemysłu i biznesu – zaznaczał. – Dumni z przeszłości – patrzymy w przyszłość – zakończył swoje wystąpienie JM Rektor Wojciech Ślączka.


Po oficjalnej inauguracji minister Marek Gróbarczyk w swoim wystąpieniu podziękował zgromadzonym za wkład pracy na rzecz rozwoju szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim. Minister porównał historię Akademii i wcześniejszych szkół do pracy na morzu, która była „pełna wzlotów, upadków, prób likwidacji, powoływania nowych rozwiązań, nowych koncepcji, ale ostatecznie uczelnia poradziła sobie ze wszystkim".
Podczas gali rektor wraz z ministrem wręczyli także odznaczenia Państwowe pracownikom Akademii – medale za wieloletnią służbę, statuetki za wkład w rozwój Szkolnictwa Morskiego.

Podczas gali wręczono także tradycyjne już nagrodę „Wilka Morskiego" oraz wyłoniono najbardziej aktywnego studenta AM. Tegorocznym „Wilkiem Morskim" został absolwent WSM w Szczecinie, prezes Polaris Maritime Services – Michał Czerepaniak.

Najaktywniejszą studentką AM w roku 2016/17 uznana została Izabela Kamińska – członkini Zarządu Samorządu Studentów AM, aktywnie działająca na rzecz studenckiej społeczności.

Galę uświetnił koncertem Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Grupa MoCarta – to już kolejne spotkanie tych dwóch zespołów na jednej scenie. Koncert przypadł do gustu zgromadzonej publiczności – gościom, władzom oraz pracownikom i studentom Akademii Morskiej. Obok przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz firm związanych z branżą morską, w uroczystościach uczestniczyli także rektorzy, którzy przyjechali do Szczecina na obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych – KRPUT – które rozpoczęły się w Akademii Morskiej w czwartek 1 czerwca.

Obchodom jubileuszu towarzyszył szereg wydarzeń, mających na celu przybliżenie tradycji szkolnictwa morskiego. O 17:00 w holu głównym Akademii odsłonięta została tablica upamiętniająca Szkołę Rybołówstwa Morskiego – powstałą tu w roku 1962, a przekształconą po sześciu latach w Państwową Szkołę Morską.

Uroczystości inaugurujące obchody jubileuszu zwieńczyły Msza Święta koncelebrowana przez Abp. Andrzeja Dzięgę oraz tradycyjny apel pamięci przed pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Centralnym. Kolejne dni obchodów upłynęły pod znakiem spotkań absolwentów, których kilkuset zjawiło się w murach uczelni, by wspólnie wspominać czasy studenckie, wymienić doświadczenia, a także zobaczyć, co się zmieniło. W czwartek, 1 czerwca, absolwenci zwiedzali uczelnię oraz odbyli szereg spotkań na wydziałach, w piątek zaś spotkali się też w Klubach: Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Starszych Oficerów Mechaników, „Śledziołapów" (tj. absolwentów PSRM). W piątkowy wieczór absolwenci wzięli udział w balu, który odbył się w szczecińskim hotelu Radisson BLU.

Dwie dekady Nawigatora XXI! - Akademia Morska w SzczecinieW roku 2018 mija 20 lat odkąd polska bandera po raz pierwszy powiała nad statkiem badawczo-szkolnym Akademii Morskiej w Szczecinie – Nawigatorem XXI.

Statek ten od początku swojego istnienia wypełnia swoje podstawowe zadania, będąc dla wielu młodych ludzi, rozpoczynających swoją przygodę z morzem, pierwszym kontaktem z wymagającym zawodem marynarza. To na pokładzie „Nawigatora XXI” niejednokrotnie zapadają życiowe decyzje, czy kontynuować swoją przyszłość w tym zawodzie. Działalność szkoleniowa na pokładzie m/s Nawigator XXI trwa cały rok. Na statku realizowane są praktyki morskie w dziale pokładowym i maszynowym dla wszystkich roczników i specjalności tzw. „kierunków pływających” Akademii Morskiej w Szczecinie. Pierwszoroczniaki „poznają się” z morzem, a studenci z wyższych roczników szlifują swoją wiedzę i umiejętności.

Długość 60,30 m
Zanurzenie konstrukcyjne 3,15 m v 140340 przepłyniętych mil

Około 450 studentów Akademii Morskiej rocznie przebywa na NXXI
Praktyki trwają od dwóch do czterech tygodniKształcimy poszukiwanych specjalistów - Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie jest cywilną uczelnią kształcącą profesjonalistów znajdujących z powodzeniem zatrudnienie na morzu i lądzie. Absolwenci uczelni to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy - dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną. To na nich czekają pracodawcy – według najnowszych statystyk flota światowa potrzebuje od zaraz 40 tysięcy specjalistów, a liczba ta może jeszcze wzrosnąć w ciągu najbliższych lat.

Rekrutacja 2019/2020! - Akademia Morska w Szczecinie


Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w Akademii Morskiej w Szczecinie!

Trwa rekrutacja na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie – komisje rekrutacyjne czekają już na Was. Do 20 września możesz składać dokumenty w komisji przy dziekanacie właściwego wydziału oraz zarejestrować się online przez stronę rekrutacji.

OFERTA KIERUNKÓW – studia stacjonarne (REKRUTACJA DO 20 WRZEŚNIA):

 • Geodezja i Kartografia
 • Informatyka
 • Nawigacja (w języku polskim oraz angielskim, studia I i II stopnia)
 • Oceanotechnika
 • Transport
 • Geoinformatyka (studia II stopnia)
 • Mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia)
 • Mechatronika
 • Logistyka
 • Transport (studia I i II stopnia)
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I i II stopnia)
 • Zarządzanie


 • Szczegółowe informacje dotyczące trybu i warunków rekrutacji dostępne są na stronie w opisie każdego z kierunków.
  Pełna Oferta Kierunków

  ZAPRASZAMY!

  To łatwiejsze niż myślisz! - Akademia Morska w Szczecinie

  Uczelnie.pl

  Wielu maturzystów martwi się, że poziom ich wykształcenia nie jest dostatecznie dobry, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi w toku studiów. Dla zainteresowanych studentów I roku Akademia Morska w Szczecinie organizuje nieodpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki.

  Stać Cię na studia! - Akademia Morska w Szczecinie

  Akademia zapewnia szerokie wsparcie materialne. Program nauczania przewiduje płatne praktyki przygotowujące do zawodu. Każdy uczeń może się także ubiegać o stypendia: socjalne, rektora i sportowe.

  Dowiedz się więcej >>>>>

  Szczegółowe informacje o Akademii Morskiej w Szczecinie można znaleźć na stronie www.am.szczecin.pl

  Kontakt - Akademia Morska w Szczecinie

  Akademia Morska w Szczecinie
  ul. Wały Chrobrego 1-2
  70-500 Szczecin
  Tel. 91 480-94-00
  www.am.szczecin.pl

  Dział Nauczania i Certyfikacji
  ul. Wały Chrobrego 1-2
  70-500 Szczecin
  tel. 91 480-93-11

  Wydział Nawigacyjny
  ul. Wały Chrobrego 1-2
  70-500 Szczecin
  tel. 91 480-95-10, 91480 93 58, 91 480-93 54

  Wydział Mechaniczny
  ul. Wały Chrobrego 1-2
  70-500 Szczecin tel. 91 480 95 12, 91 480-95-13

  Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
  ul. Henryka Pobożnego 11
  70-500 Szczecin
  tel. 91 480-96-30, 91 480-96-36


  Polecane Uczelnie w Szczecinie