Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

7 uczelni w Szczecinie - kierunek Informatyka

Adres: ul. Wały Chrobrego 1-2

70-500 Szczecin

Tel.: 91-48-09-400

E-mail.: pm@pm.szczecin.pl

Galeria Politechnika Morska w Szczecinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Politechnika Morska w Szczecinie <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Zobacz więcej Teleinformatyka Zobacz więcej Geoinformatyka Zobacz więcej

Adres: ul. Monte Cassino 15

70-466 Szczecin

Tel.: 91 424 32 00

E-mail.: cos@anstwp.pl

Galeria Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka społeczna – nowe media i AI

Adres: ul. Jagiellońska 85/4

70-261 Szczecin

Tel.: +48 91 851 13 74

E-mail.: rekrutacja.szczecin@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia w Szczecinie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Edukacja medialna i technologie informatyczne

Adres: ul. Śniadeckich 3

70-224 Szczecin

Tel.: 91 422 58 58

E-mail.: rekrutacja@wsb.szczecin.pl

www.merito.pl/szczecin/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka - Studia Inżynierskie Informatyka - studia licencjackie

Adres: ul. Żołnierska 53

71-210 Szczecin

Tel.: 91 81 49 401, 91 81 49 402, 91 81 49 404

E-mail.: rekrutacja@zpsb.pl

www.zpsb.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka

Adres: ul. Wielkopolska 15

70-451 Szczecin

Tel.: 91 444 11 60, 91 444 10 29, 91 444 10 31, 91 444 12 21

E-mail.: rekrutacja@usz.edu.pl

usz.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka w biznesie Informatyka i ekonometria

Adres: al. Piastów 17

70-310 Szczecin

Tel.: 91 449 41 11, 91 449 45 87 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacjazut@zut.edu.pl

zut.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Informatyki

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Galeria Politechnika Koszalińska
Galeria Politechnika Koszalińska

Adres: ul. Śniadeckich 2

75-453 Koszalin

Tel.: 94 34 78 500

E-mail.:

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka

Studia na kierunku Informatyka w Szczecinie

Opis kierunku

W tej chwili ciężko znaleźć osobę, która w życiu codziennym lub pracy nie miałaby styczności z informatyką. Wszyscy korzystamy z komputerów, aplikacji czy to w biznesie czy nauce. Dlatego też studia na kierunku informatyka przeznaczone są dla osób z otwartym umysłem, analitycznym myśleniem, a przede wszystkim otwartych na nowości. Informatyka to nie tylko projektowanie i budowa komponentów składowych komputera, ale też bazy danych, sieci internetowe czy różnego rodzaju wyspecjalizowane oprogramowania.

Liczba uczelni

W Szczecinie kandydaci mogą rejestrować się na studia na trzech uczelniach publicznych: Uniwersytecie Szczecińskim, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz Akademii Morskiej. Oprócz tego informatykę można studiować na Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej (WSTE) w Szczecinie oraz Wyższej Szkole Integracji Europejskiej.

Tryby Studiowania

Wszystkie uczelnie publiczne oferują możliwość studiowania w trybie dziennym ( bezpłatnym) oraz niestacjonarnym zaocznym.

Ceny

Akademia Morska prowadzi rekrutację na studia zaoczne. Są to najtańsze studia na w/w kierunku w Szczecinie. Opłata za semestr to 1 550 złotych. Koszt studiów zaocznych na Uniwersytet Szczeciński to 1 950 złotych za semestr. Najdroższe studia informatyczne są na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Ich koszt to 2 100 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Szczeciński


zasady rekrutacji usz


Zasady rekrutacji Akademia Morska

zasady rekrutacji am


Predyspozycje do studiowania informatyki



Jednym z popularniejszych kierunków studiów w ostatnich latach jest informatyka. Jakiś czas temu informatycy musieli mieć jedynie umiejętności, a nie potwierdzone wykształcenie. Jednak w ostatnim czasie sporo się w tym względzie zmieniło i praca informatyka wymaga kwalifikacji, kompetencji oraz ukończenia studiów. Osoby, które chcą studiować ten kierunek, mogą go znaleźć na uczelniach publicznych i prywatnych, w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Aby studiować informatykę, trzeba jednak mieć konkretne umiejętności i predyspozycje. Przede wszystkim, potrzebny jest ścisły umysł, dobra znajomość matematyki, logiki, statystyki i pokrewnych dziedzin.

Przyszli informatycy powinni mieć zdolność logicznego i analitycznego myślenia, wnioskowania, kojarzenia faktów oraz szukania nieszablonowych rozwiązań. Kreatywność w tym zawodzie to podstawa, która pozwala rozwijać się i zdobywać nowe doświadczenia w tej dziedzinie. Dobry informatyk powinien być cierpliwy, systematyczny, zorganizowany, odpowiedzialny. Dużym atutem jest umiejętność pracy pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. Ważna jest również komunikatywność, gdyż informatycy często pracują w większych zespołach, zarządzają projektami lub w innej formie pracują z ludźmi. W zawodzie informatyka istotna jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego, gdyż wiele języków oprogramowania czy najnowszych informacji ze świata nowych technologii dostępnych jest tylko po angielsku.

Perspektywy pracy po studiach informatycznych w Szczecinie



Informatycy po studiach mogą znaleźć w Szczecinie pracę w wielu urzędach, instytucjach czy organizacjach, które informatyzują się i przechodzą na nowe technologie. Praktycznie każda taka jednostka potrzebuje doświadczonych informatyków, a najczęściej całych działów IT, które zajmują się wdrażaniem systemów informatycznych. Informatycy mogą pracować na wielu różnych stanowiskach – specjalista od sprzętu i oprogramowania, web deweloper, programista, administrator systemów komputerowych, analityk danych czy kierownik projektu. Można więc wybrać takie zajęcie, które odpowiada nie tylko indywidualnym potrzebom, ale również temu, czego fachowiec nauczył się na studiach.

Dobrzy informatycy bez problemu znajdą zatrudnienie także w branży IT, która bardzo prężnie się rozwija i nieustannie poszukuje nowych, młodych adeptów tej dziedziny. W wielu firmach z różnych branż również funkcjonują rozbudowane działy IT, w których informatycy czuwają nad bezpieczeństwem danych i bezproblemowym funkcjonowaniem systemów informatycznych. Pracy jest więc sporo, a zarobki w branży wyjątkowo dobre. Oczywiście, są one uzależnione w dużym stopniu od kwalifikacji, doświadczenia oraz kompetencji informatyka. Osoby po informatyce, które zdobędą już pewne doświadczenie zawodowe czy konkretne umiejętności, mogą również pracować na własny rachunek, założyć własną działalność i świadczyć zewnętrzne usługi informatyczne dla firm i instytucji.

Data publikacji: 03-09-2019