Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

1 uczelnia w Szczecinie - kierunek Architektura wnętrz

Adres: plac Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Tel.:

FAX.: + 48 91 8522 820

Studia architektury wnętrz w Szczecinie

Interesujesz się architekturą i designem? Chcesz się rozwijać w kierunku aranżacji wnętrz? Jeśli planujesz studia w Szczecinie z tego zakresu, na architekturze wnętrz, to mamy dla Ciebie kilka praktycznych informacji!

Jesteś kreatywny, masz zdolności plastyczne, poczucie estetyki i tzw. dobry gust? Umiesz łączyć kolory, tekstury, meble i dodatki - tak, aby wnętrze wyglądało estetycznie? Interesujesz się architekturą i projektowaniem wnętrz? A na dodatek nie masz problemów z matematyką i fizyką? Jeśli Twoje odpowiedzi na te pytania brzmią „tak”, to rozważ studia na kierunku architektura wnętrz, gdyż właśnie takich predyspozycji oczekuje się od idealnego kandydata!

Architektura wnętrz to taki kierunek studiów, którego program obejmuje wiedzę z zakresu projektowania wnętrz, architektury oraz wzornictwa. Studenci poznają zasady projektowania, dzięki którym wnętrze jest zarówno użyteczne i ergonomiczne, jak i urządzone „ze smakiem”. Zgłębiają informacje z zakresu wykańczania wnętrz, uczą się, jak dobierać materiały wykończeniowe i meble oraz w jaki sposób łączyć ze sobą kolory. Dzięki temu są w stanie projektować inspirujące przestrzenie, zgodnie z ich przeznaczeniem i potrzebami inwestora.

Uczelnie w Szczecinie, które prowadzą kierunek architektura wnętrz

Dwie szczecińskie uczelnie prowadzą studia z zakresu architektury wnętrz. Obie są państwowe, co oznacza, że studia można podjąć bez konieczności dodatkowych opłat, poza opłatą rekrutacyjną. Sprawdźmy ofertę tych uczelni:

Akademia Sztuki, Wydział Sztuk Wizualnych, Katedra Architektury Wnętrz, pl. Orła Białego 2
•kierunek: architektura wnętrz,
•studia I stopnia - licencjackie,
•studia II stopnia - magisterskie,
•studia prowadzone w trybie stacjonarnym,
•w przygotowaniu specjalność: wystawiennictwo.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Budownictwa i Architektury, al. Piastów 50
•kierunek: projektowanie architektury wnętrz i otoczenia,
•studia I stopnia - inżynierskie,
•studia prowadzone w trybie stacjonarnym.

Praca dla architekta wnętrz

W zawodzie architekta wnętrz panuje spora konkurencja - o powodzeniu architekta wnętrz na rynku pracy decyduje zarówno jego talent, jak i portfolio realizacji. Architekt wnętrz może pracować zarówno w przedsiębiorstwach i biurach architektonicznych oraz firmach z branży budowlanej, jak i na własny rachunek. Architekt wnętrz-freelancer jest angażowany przez inwestora do prac nad konkretnym projektem.

Studia w Szczecinie

Szczecin to miasto, które ma wiele atutów. Studenci architektury wnętrz z pewnością docenią szczecińską architekturę, wyróżniającą się secesyjną zabudową, która przenika się ze współczesnymi budynkami. Z tego powodu Szczecin porównywany jest do Paryża, a nawet nazywany jest Paryżem Północy. Do tego oczywistą zaletą jest bliskość morza i duża ilość zieleni, co sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Szczecin ma także bogatą ofertę kulturalną, nie brakuje tu również barów, pubów i klubów, w których można skorzystać ze studenckich rozrywek.

Jeśli chodzi o koszty studenckiego życia w Szczecinie, to z uwagi na fakt, że wynajem mieszkania czy pokoju kosztuje tu mniej niż w dużych miastach akademickich, jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Dla przykładu kawalerka na osiedlu Majowe to koszt od 600 do 1500 złotych miesięcznie, zaś pokój w tej okolicy można wynająć już od 400 złotych. Cena zależy od standardu i metrażu wynajmowanego lokalu.

Książka dla przyszłego architekta wnętrz

Ciekawą lekturą dla osób zainteresowanych architekturą wnętrz będzie album Interior design inspirations 2, w którym zaprezentowane są aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz. Książka jest poświęcona roli współczesnego designu, zawiera także szereg praktycznych rozwiązań.Autor: Klaudia Mędrek


Data publikacji: 23-02-2017