Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Czy masz już swój plan na przyszłość? Jeśli nie, to idealny moment, by sprawdzić, co jest w modzie na uczelniach! Świeżo opublikowany ranking popularności kierunków na portalu Uczelnie.pl to świetna okazja, by dowiedzieć się, które studia cieszą się największym zainteresowaniem. Bazując na aplikacjach i preferencjach kandydatów, ranking ten prezentuje najgorętsze trendu edukacyjne na rok 2023. Nie trać czasu! Sprawdź już teraz, które kierunki studiów królują w tym sezonie!

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Szczecinie:

 

1. Psychologia - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Szczeciński

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne 
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Życie w dynamicznie zmieniającym się świecie, jest powodem wielu problemów natury psychicznej. Studenci poznają zagadnienia związane z ludzką motywacją i zachowaniem. To potężne stadium ludzkiej psychiki, jej uwarunkowanie społeczne i analiza wielu innych czynników.

Studenci mają do wyboru kilka specjalizacji, które powalają na bardziej szczegółowe zgłębianie psychologii rodziny, biznesu i innych. Zapotrzebowanie na specjalistów jest duże, absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.

Zobacz więcej: Psychologia na USZ w Szczecinie.

 

2. Business Management - ponad 4 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Szczeciński

 

Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne 
Poziom studiów: jednolite magisterskie
 

Studia z zarządzania biznesem to przygotowanie do efektywnego kierowania firmą. Uczą strategii biznesowych, analizy danych oraz umiejętności przywódczych.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu marketingu, finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. To także rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów w dynamicznym środowisku biznesowym.

Zobacz więcej: Business Management na USZ w Szczecinie.

3. Filologia angielska - ponad 3 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Szczeciński

 

Forma studiów: studia stacjonarne 
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia
 

Studia filologii angielskiej to eksploracja języka, literatury i kultury anglojęzycznej. Studenci zgłębiają różne aspekty języka angielskiego oraz analizują teksty literackie.

Uczą się również o historii i społeczeństwie krajów anglojęzycznych. To rozwijanie umiejętności komunikacji oraz interpretacji tekstów w języku angielskim.

Zobacz więcej: Filologia angielska na USZ.

4. Edukacja artystyczna - ponad 2 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Szczeciński

 

Forma studiów: studia stacjonarne 
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia
 

Studia z edukacji artystycznej to eksploracja procesów nauczania i uczenia się w kontekście sztuki. Studenci poznają metody edukacyjne i kreatywne techniki nauczania sztuki.

Uczą się integrować sztukę z procesem edukacyjnym, rozwijając umiejętności komunikacji i kreatywności. To także zrozumienie roli sztuki w rozwoju jednostki i społeczeństwa.

Zobacz więcej: Edukacja artystyczna na USZ.

 

5. Prawo - ponad 2 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Szczeciński

 

Forma studiów: studia stacjonarne 
Poziom studiów: jednolite magisterskie

 

Studia prawnicze to zgłębianie zasad i procedur prawa. Studenci uczą się interpretować i stosować przepisy prawne, rozwiązując przypadki prawne.

Zdobycie wiedzy z zakresu różnych gałęzi prawa, takich jak cywilne, karne czy administracyjne, umożliwia im pracę w różnych obszarach zawodowych, od adwokatury po służby publiczne.

Zobacz więcej: Prawo na USZ.

 

Dlaczego warto jest zaznajomić się z Rankingiem popularności kierunków?

 

Warto zapoznać się z Rankingiem popularności kierunków, ponieważ dostarcza on istotnych informacji na temat najbardziej pożądanych ścieżek edukacyjnych. Pozwala to lepiej zrozumieć aktualne trendy na rynku pracy oraz preferencje kandydatów. Ranking może być również inspiracją dla osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej, otwierając drzwi do nowych możliwości i perspektyw.

Dzięki niemu można podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą wyboru kierunku studiów, dopasowując go do własnych zainteresowań i umiejętności. To również szansa na lepsze dopasowanie się do potrzeb przyszłego rynku pracy i osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów w Szczecinie.

Data publikacji: 29-04-2024