Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

Oferta studiów 2021 w Szczecinie na przykładzie WSB

Oferta studiów 2021 w Szczecinie na przykładzie WSB

Oferta studiów 2021 w Szczecinie na przykładzie WSB

Szczecin z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów – jedną z największych zalet studiowania w tym mieście jest nie tylko niewielka odległość dzieląca miasto od morza, ale także – bliskość zachodniej granicy. Dzięki temu wielu studentów może podjąć pracę wakacyjną w Niemczech, a nawet – zatrudnić się tam na stałe. Na jakie kierunki studiów w Szczecinie warto zwrócić uwagę?

Marketing i sprzedaż – dla osób, które chcą pracować w reklamie i handlu

Niemal każda firma ma swój własny dział marketingu – z tego względu popyt na specjalistów z tej branży nieustannie rośnie. Nic dziwnego zatem, że wielu młodych ludzi rozważa studia na kierunku związanym z marketingiem. W Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie (www.wsb.pl/szczecin) mają szansę studiować nie tylko na kierunku ściśle związanych z ich zainteresowaniami, ale także mogą wybrać jedną ze specjalności zaprojektowanych z myślą o aktualnych potrzebach pracodawców. Studenci mogą uczyć się zarówno na specjalnościach związanych z reklamą (Content marketing – tworzenie treści marketingowych, Zarządzanie marką czy Marketing i nowe media) jak i na takich, które przygotowują do pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą (E-handel i sprzedaż w nowych mediach czy Strategie i techniki sprzedaży).

Warto przy tym pamiętać, że studenci kierunku Marketing i sprzedaż zdobywają nie tylko potrzebną wiedzę, ale również – praktyczne umiejętności. Dzięki temu bez problemu znajdą pracę bezpośrednio w zawodzie.

Nowoczesne zarządzanie – pierwszy krok na drodze do stanowisk menedżerskich i kierowniczych

Innym interesującym kierunkiem w WSB w Szczecinie jest Zarządzanie – zwłaszcza, że studenci mogą wybrać także ścieżkę anglojęzyczną oraz, co może być dla wielu osób istotne, studia w formie zdalnej. Zarządzanie w WSB wyróżnia się specjalnościami przystosowanymi do trendów na rynku pracy. Oprócz Zarządzania zasobami ludzkimi studenci mogą wybrać także kształcenie na specjalnościach takich jak Menedżer sprzedaży i marketingu, Zarządzanie projektami czy nawet – Zarządzanie i obrót nieruchomościami. Kusząca może być zwłaszcza specjalność poświęcona zagadnieniom związanym z nieruchomościami – rynek mieszkaniowy stale się rozwija, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji – nacisk na nowe technologie

Dla osób, które interesuje cyberbezpieczeństwo czy praca w służbach państwowych dobrym wyborem może być z kolei kierunek Bezpieczeństwo w biznesie i administracji. Wśród specjalności na tym kierunku można wyróżnić właśnie Cyberbezpieczeństwo oraz Służby wewnętrzne państwa. W obu przypadkach absolwenci studiów nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

W ofercie WSB w Szczecinie nie brakuje też kierunków technicznych (Informatyka, Logistyka, Inżynieria zarządzania), dużym zainteresowaniem cieszy się również Psychologia w biznesie (pełną listę kierunków I stopnia można znaleźć na stronie https://www.wsb.pl/szczecin/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci). Co ważne, w WSB w Szczecinie prowadzone są też studia II stopnia, studia II stopnia ze studiami podyplomowymi oraz studia jednolite magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. 

Data publikacji: 21-03-2022