Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

Wizyta absolwentów szczecińskich szkół morskich w AM

Wizyta absolwentów szczecińskich szkół morskich w AM

Akademia Morska w Szczecinie miała okazję gościć uczestników święta 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim. W wyjątkowym jubileuszu wzięło udział niemal 300 absolwentów kształcących się w szczecińskich szkołach morskich, działających w mieście od lat 70-tych.

Program obchodów uroczystości obfitował w liczne atrakcje. W Akademii Morskiej została odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona Państwowej Szkole Rybołówstwa Morskiego, która powstała w 1962 roku przy Wałach Chrobrego. Goście jubileuszu wzięli udział w zjeździe absolwentów, uroczystej gali, a także spotkaniach na poszczególnych wydziałach AM oraz klubach: Starszych Oficerów Mechaników, Kapitanów Żeglugi Wielkiej i „Śledziołapów”. Ponad to w szczecińskim hotelu Radisson BLU zorganizowano bal absolwenta.

W gronie absolwentów uczestniczących w jubileuszu 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim wzięły udział osoby zamieszkujące nie tylko w Polsce, ale również w Holandii, Niemczech, Kanadzie oraz innych państwa Europy i świata. Uroczystości na uczelni uświetnił koncert Chóru AM w Szczecinie oraz kwartetu Grupa MoCarta.

Wizyta absolwentów w murach Akademii Morskiej była okazją do zwiedzenia uczelni i zaobserwowania zachodzących w niej zmian. U osób kształcących się na uczelni w latach 70-tych, największe emocje wzbudziło nowoczesne wyposażenie placówki w postaci innowacyjnych symulatorów nawigacyjnych i mechanicznych.

Data publikacji: 09-06-2017

Aktualności z Szczecina