Znajdź swoje wymarzone studia w Szczecinie

Nowe kierunki w ofercie US na rok akademicki 2017/2018

Nowe kierunki w ofercie US na rok akademicki 2017/2018

W dniu 12 czerwca br. Uniwersytet Szczeciński uruchomi Elektroniczną Rejestrację Kandydatów na studia, które rozpoczną się już od października. W ofercie edukacyjnej uczelni na rok akademicki 2017/2018 pojawiły się nowe kierunki kształcenia realizowane zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Kandydaci zainteresowani rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Szczecińskim mogą ubiegać się o przyjęcie na pięć nowych kierunków kształcenia. Na studiach I stopnia nowościami są: Diagnostyka sportowa na Wydziale Kultury i Promocji Zdrowia, Bezpieczeństwo wodne na Wydziale Nauk o Ziemi, a także Studia pisarskie i Lingwistyka dla biznesu – tłumaczenia rosyjsko-polsko-niemieckie na Wydziale Filologicznym. Nowym kierunkiem na studiach II stopnia jest natomiast Filologia w specjalności: przekład rosyjsko-polski z dodatkowym językiem obcym, która realizowana będzie na Wydziale Filologicznym.

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Szczecińskiego na nowy rok akademicki 2017/2018 obejmuje 81 kierunków kształcenia. Dla kandydatów na studia uczelnia przygotowała łącznie 10 541 miejsc, z czego 7 636 na kierunkach prowadzonych w trybie stacjonarnym oraz 2905 – w niestacjonarnym. Pełna lista oferowanych przez US studiów znajduje się na stronie internetowej: kandydaci.usz.edu.pl.

Platforma Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, na której od dnia 12 czerwca br. prowadzony będzie nabór na studia, zawierać będzie szereg ważnych informacji dla kandydatów. Serwis uczelni pozwoli na poznanie: kryteriów kwalifikacyjnych na poszczególne kierunki kształcenia, kolejnych faz prowadzonej rekrutacji, niezbędnych dokumentów, wysokości czesnego i innych opłat na studia, a także preferencyjnych zasad naboru dla laureatów i finalistów olimpiad.

Data publikacji: 06-06-2017

Aktualności z Szczecina